Contignü prinzipal

VIII legislatura (1978 - 1983)

  1. Die Organe - VIII. Legislaturperiode (© Copyright: Regionalrat Trentino-Südtirol)
  1. Gli organi - VIII legislatura (© Copyright: Consiglio della Regione autonoma Trentino-Alto Adige)

I comëmbri dl ufize de presidënza dal 1978 al 1983

1a pert dla legislazion (dal 1978 al 1981)

Presidënt:
Joachim Dalsass (dal 15.12.1978 al 26.7.1979) (1)
Erich Achmüller (dal 27.7.1979 al 14.6.1981)
Vizepresidënt:
Aldo Balzarini (dal 15.12.1978 al 14.6.1981)
Secreters cuestors:
Gaetano d'Ambrosio
Rosa Franzelin Werth
Dr. Oskar Peterlini

(1) remplazà da Erich Achmüller ai 27.7.1979  do vester unit lità tl Parlamënt europeich

2a pert dla legislazion (dal 1981 al 1983)

Presidënt:
Giuseppe Sfondrini (dal 15.6.1981)
Vizepresidënt:
Matthias Ladurner Parthanes (dal 15.6.1981)
Secreters cuestors:
Gaetano d'Ambrosio
Rosa Franzelin Werth
Dr. Oskar Peterlini