Contignü prinzipal

VI legislatura (1968 - 1973)

  1. Die Organe - VI. Legislaturperiode (© Copyright: Regionalrat Trentino-Südtirol)
  1. Gli organi - VI legislatura (© Copyright: Consiglio della Regione autonoma Trentino-Alto Adige)

I comëmbri dl ufize de presidënza dal 1968 al 1973

1a pert dla legislazion (dal 1968 al 1970)

Presidënt:
Robert von Fioreschy (dal 14.12.1968 al 13.12.1970)
Vizepresidënt:
Silvio Nicolodi (dal 14.12.1968 al 13.12.1970)
Secreters cuestors:
avv. Anselmo Gouthier
Josef Mayr

2a pert dla legislazion (dal 1970 al 1973)

Presidënt:
Silvio Nicolodi (dal 14.12.1970)
Vizepresidënt:
Hermann Nicolussi Leck (dal 14.12.1970 al 14.6.1973) (1)
Robert von Fioreschy (dal 15.6.1973)
Secreters cuestors:
avv. Anselmo Gouthier
Josef Mayr

(1) ie unit remplazà da Robert von Fioreschy ai 15.06.1973