Contignü prinzipal

XII legislatura (1998 - 2003)

  1. Die Organe - XII. Legislaturperiode (© Copyright: Regionalrat Trentino-Südtirol)
  1. Gli organi - XII legislatura (© Copyright: Consiglio della Regione autonoma Trentino-Alto Adige)

I comëmbri dl ufize de presidënza dal 1998 al 2003

1a pert dla legislazion (dal 1998 al 2001)

Presidënt:
Hermann Thaler (dal 18.12.1998 al 17.6.2001)
Vizepresidënt:
Luisa Gnecchi (dal 18.12.1998 al 1.3.1999) (1)
Alessandra Zendron (dal 2.3.1999 al 17.6.2001)
Secreters cuestors:
Arthur Feichter
Dr. Hanspeter Munter
Albert Pürgstaller

2a pert dla legislazion (dal 2001 al 2003)

Presidënta:
Alessandra Zendron (dal 18.6.2001)
Vizepresidënt:
Hermann Thaler (dal 18.6.2001)
Carlo Willeit (dal 18.6.2001) (2)
Secreters cuestors:
Arthur Feichter
Dr. Hanspeter Munter
Albert Pürgstaller

(1) remplazeda da Alessandra Zendron do vester unida liteda tla Jonta provinziela

(2) n basa ala reforma dl Staut de Autonomia aldò dla lege costituzionela dl 31 de jené dl 2001, n. 2