Contignü prinzipal

Curriculum vitae

Widmann Thomas

Geboren 1959 in Bozen, wohnhaft in Afing. Studium der Agrarwissenschaften in Wien. Bauer und Unternehmer, Agronom und Publizist. 1990-96 SSB-Direktor, 1997-2003 SVP-Landessekretär. Seit 2003 im Landtag, war Landesrat für Wirtschaft und Mobilität, Landtags- und Regionalratspräsident.


Inciaries - XVI legislatöra

Provinzia autonoma de Balsan

  • Dai 14.11.2018 aconsiadëssa provinziala/aconsiadù provinzial

Regiun Trentino-Südtirol

  • Dai 14.11.2018 aconsiadëssa/aconsiadù dl Consëi regional

Inćiaries - XV legislatöra

Provinzia autonoma de Balsan

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa provinziala/aconsiadù provinzial
  • Dai 17.1.2014 al 22.5.2016 presidënt dl Cunsëi provinziel
  • Dai 12.2.2014 al 22.5.2016 comëmber/comëmbra - Comisciun interregionala
  • Dai 12.2.2014 al 22.5.2016 presidënt - Comisciun por le regolamënt intern
  • Dai 23.5.2016 vizepresidënt dl Cunsëi provinziel

Regiun Trentino-Südtirol

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa/aconsiadù dl Consëi regional
  • Dai 19.3.2014 al 29.5.2016 vizepresidënt dl Consëi regional
  • Dai 30.5.2016 presidënt dl Consëi regional

Inćiaries tla legislatöra passada/tles legislatöres passades