Contignü prinzipal

Urzì, Alessandro (L'Alto Adige nel cuore - Fratelli d'Italia)

Alessandro Urzì

Nasciù tl 1966 a Bulsan y viv iló. Jurnalist prufesciunist, à laurà per “Videobolzano 33” y “Il Mattino dell’Alto Adige”, curespundënt de “Il Giornale” y d’autra zaites. Dal 1998 incà tl Cunsëi provinziel per l AN y PDL, daldò per “Alto Adige nel cuore”. Ie coordinadëur regiunel de Fratelli d’Italia.


Contać
Adres: Cuns. Alessandro Urzì
Streda Perathoner 10
39100 Bulsan
Tel. 0471 946 471
Pec alessandro.urzi@pec.prov-bz.org
EMail: alessandro.urzi@landtag-bz.org
VCard: VCard
Internet:

www.alessandrourzi.it

www.altoadigenelcuore.it

Facebook
Frazion: L'Alto Adige nel cuore - Fratelli d'Italia

Inciaries - XVI legislatöra

Provinzia autonoma de Balsan

  • Dai 23.11.2018 capogrup
  • Dai 14.11.2018 aconsiadëssa provinziala/aconsiadù provinzial

Regiun Trentino-Südtirol

  • Dai 14.11.2018 aconsiadëssa/aconsiadù dl Consëi regional

Inćiaries - XV legislatöra

Provinzia autonoma de Balsan

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa provinziala/aconsiadù provinzial
  • Dai 22.11.2013 capogrup
  • Dai 17.1.2014 comëmber/comëmbra - I comisciun legislativa
  • Dai 21.1.2014 comëmber/comëmbra - Comisciun speziala por le control dles propostes de mudaziun dl Statut de Autonomia
  • Dai 12.2.2014 comëmber/comëmbra - Comisciun paritetica aladô dl'articul 84, coma 3, dl Statut d'autonomia
  • Dai 2.10.2014 comëmber/comëmbra - Comisciun d'inrescida (Europäischer Sozialfonds – ESF)

Regiun Trentino-Südtirol

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa/aconsiadù dl Consëi regional
  • Dai 22.11.2013 capogrup (Gemischte Fraktion)
  • Dai 27.2.2014 comëmber/comëmbra - I. comisciun legislativa

Inćiaries tla legislatöra passada/tles legislatöres passades