Contignü prinzipal

Steger, Dieter (SVP)

Steger Dieter

Nasciü a Bornech ai 24 de jügn dl 1964. Formaziun: scora elementara Goethe a Balsan, scora mesana tl gymnasium di Franzescans a Balsan, lizeum tlassich Nikolaus Cusanus a Bruneck, stüde de iurisprudënza a Padua y a Trënt. Dal 1991 al 1993 él sté diretur dl Südtiroler Wirtschaftsrings y tl medemo tëmp presidënt dl comité economich dla SVP; dal 1993 al 1998 él sté diretur dla repartiziun artejanat y dal 1998 al 2003 diretur dl departimënt Artejanat, comerz y turism dla Provinzia autonoma de Balsan Südtirol. Dal 2003 al 2008 él sté diretur dl’Uniun comerz, turism y sorvisc Südtirol – hds, dal 2008 al 2011 aconsiadù provinzial y regional, presidënt dl Consëi provinzial y dal 2011 al 2014  indô diretur dl’Uniun comerz, turism y sorvisc Südtirol – hds.
Dal 2013 él indô gnü lité sciöche aconsiadú provinzial y regional y nominé surastant dl grup consiliar dla SVP tl Consëi provinzial.

Contać:
Adres:

Cuns. Dr. Dieter Steger
Cunsëi provinziel
Plaza Silvius Magnago 6
39100 Bulsan

Tel. 0471 946 130
Fax 0471 946 149
EMail: dieter.steger@landtag-bz.org
VCard: VCard
Internet: www.svp.eu
Frazion: Südtiroler Volkspartei

Inćiaries - XV legislatöra

Provinzia autonoma de Balsan

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa provinziala/aconsiadù provinzial
  • Dai 30.12.2013 capogrup
  • Dai 17.1.2014 comëmber/comëmbra - I. comisciun legislativa
  • Dai 17.1.2014 comëmber/comëmbra - III. comisciun legislativa
  • Dai 21.1.2014 al 10.2.2014 comëmber/comëmbra - Comisciun speziala por le control dles propostes de mudaziun dl Statut de Autonomia
  • Dai 11.2.2014 presidënt - Comisciun speziala por le control dles propostes de mudaziun dl Statut de Autonomia
  • Dai 12.2.2014 comëmber/comëmbra - Comisciun interregionala
  • Dai 12.2.2014 comëmber/comëmbra - Comisciun paritetica aladô dl'articul 84, coma 3, dl Statut d'autonomia
  • Dai 12.2.2014 comëmber/comëmbra - Comisciun por le regolamënt intern

Regiun Trentino-Südtirol

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa/aconsiadù dl Consëi regional
  • Dai 8.1.2014 capogrup
  • Dai 27.2.2014 comëmber/comëmbra - II. comisciun legislativa

Inćiaries tla legislatöra passada/tles legislatöres passades