Contignü prinzipal

Schiefer, Oswald (SVP)

Schiefer Oswald

Nasciü ai 11 de messè dl 1950 a Kurtatsch, olache al é chersciü sö y olache al é dötaurela residënt. Al é maridé cun Marlene Oberkofler y à döes mitans Kathrin y Judith. Cariera politica: dal 1980 al 2010 ombolt da Kurtatsch, dal 1990 presidënt dl consorz de bonificaziun Gmund-Salurn, dal 1991 presidënt dla comunité raionala Überetsch-Unterland, dal 2000 al 2010 presidënt dl comitê por la politica comunala dla SVP y dal 2010 presidënt dla seziun SVP-Unterland.

Contać:
Adres:

Cuns. Oswald Schiefer
Endergasse 8
39040 Kurtatsch an der Weinstraße

Tel. 0471 880 368
mobil. 335 849 6053
Fax 0471 880 368
EMail: oswald.schiefer@landtag-bz.org
oswald.schiefer@yahoo.de
VCard: VCard
Internet: www.oswald-schiefer.com
Frazion: Südtiroler Volkspartei

Inćiaries - XV legislatöra

Provinzia autonoma de Balsan

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa provinziala/aconsiadù provinzial
  • Dai 17.1.2014 comëmber/comëmbra - II. comisciun legislativa
  • Dai 17.1.2014 al 10.2.2014 comëmber/comëmbra - IV. comisciun legislativa
  • Dai 11.2.2014 presidënt - IV. comisciun legislativa

Regiun Trentino-Südtirol

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa/aconsiadù dl Consëi regional
  • Dai 27.2.2014 comëmber/comëmbra - I. comisciun legislativa