Contignü prinzipal

Noggler, Josef (SVP)

Noggler Josef

Geboren 1957, wohnhaft in Mals. Klassisches Lyzeum in Meran, Doktorat in Forstwirtschaft an der Universität Padua. 1991-2009 Bürgermeister von Mals, 2000-2009 Präsident der Bezirksgemeinschaft Vinschgau. Seit 2008 im Landtag, 2013-18 Regionalassessor.


Inciaries - XVI legislatöra

Provinzia autonoma de Balsan

  • Dai 14.11.2018 aconsiadëssa provinziala/aconsiadù provinzial

Regiun Trentino-Südtirol

  • Dai 14.11.2018 aconsiadëssa/aconsiadù dl Consëi regional

Inćiaries - XV legislatöra

Provinzia autonoma de Balsan

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa provinziala/aconsiadù provinzial
  • Dai 10.12.2013 comëmber/comëmbra dla comisciun de convalidité
  • Dai 17.1.2014 comëmber/comëmbra - I. comisciun legislativa
  • Dai 17.1.2014 comëmber/comëmbra - II. comisciun legislativa

Regiun Trentino-Südtirol

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa/aconsiadù dl Consëi regional
  • Dai 27.2.2014 assessur regional
  • Dai 15.6.2016 vizepresidënt dla Regiun Trentino-Südtirol

Inćiaries tla legislatöra passada/tles legislatöres passades