Contignü prinzipal

Hochgruber Kuenzer, Maria (SVP)

Hochgruber Kuenzer Maria

Nasciuda tl 1958 a San Laurënz y viv a St. Georgen. Istruzion coche maestra de religion. Ie paura. Cunseliera dl Chemun a Burnech, dal 2003 al 2011 sëurastanta dla Lia provinziela dla paures. Presidënta d’unëur dla cooperativa soziela de ulentariat „Mit Bäuerinnen lernen-wachsen-leben“. Dal 2008 incà tl Cunsëi provinziel y cumëmbra dl ufize de presidënza.


Contać
Adress:

Assessuria provinziala

Maria Hochgruber Kuenzer

Landhaus 11, Rittner Straße 4
39100 Bulsan

Tel.
Pec: maria.kuenzer@pec.prov-bz.org
EMail: maria.kuenzer@landtag-bz.org
VCard: VCard
Internet:

www.maria-kuenzer.com
www.svp.eu

Frazion: Südtiroler Volkspartei

Inciaries - XVI legislatöra

Provinzia autonoma de Balsan

  • Dai 14.11.2018 aconsiadëssa provinziala/aconsiadù provinzial
  • Dai 14.11.2018 al 24.1.2019 comëmber/comëmbra dla presidënza
  • Dai 25.1.2019 assessuria provinziala

Regiun Trentino-Südtirol

  • Dai 14.11.2018 aconsiadëssa/aconsiadù dl Consëi regional

Inćiaries - XV legislatöra

Provinzia autonoma de Balsan

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa provinziala/aconsiadù provinzial
  • Dai 17.1.2014 comëmber/comëmbra dla presidënza
  • Dai 17.1.2014 ai 20.3.2018 comëmber/comëmbra - II. comisciun legislativa
  • Dai 17.1.2014 comëmber/comëmbra - III. comisciun legislativa
  • Dai 12.2.2014 comëmber/comëmbra - Comisciun interregionala
  • Dai 21.3.2018 vizepresidënta - II. comisciun legislativa

Regiun Trentino-Südtirol

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa/aconsiadù dl Consëi regional

Inćiaries tla legislatöra passada/tles legislatöres passades