Contignü prinzipal

Dello Sbarba, Riccardo (Grüne Fraktion - Gruppo verde - Grupa vërda)

Riccardo Dello Sbarba

Nasciù tl 1954 a Volterra (PI) y viv dal 1988 incà a Bulsan. Nchin tl 1988 iel stat a cë dl parch naturel S.Rossore tla Toscana. Ie maester y jurnalist, autëur de libri, culaburadëur pra “il manifesto”, “Alto Adige”, “L’Adige” y “ff” y ie stat redadëur dl “Il Mattino”. Dal 2004 incà tl Cunsëi provinziel y dal 2006 al 2008 coche presidënt dl Cunsëi.


Contać
Adres: Cuns. dott. Riccardo Dello Sbarba
Cunsëi provinziel
Plaza Silvius Magnago 6
39100 Bulsan
Tel.

0471 946 451

Pec

riccardo.dellosbarba@pec.prov-bz.org

EMail riccardo.dellosbarba@landtag-bz.org
riccardo.d.s@dnet.it
VCard: VCard
Internet: www.gruene.bz.it
www.riccardodellosbarba.wordpress.it
Facebook
Frazion: Grüne Fraktion - Gruppo verde - Grupa vërda

Inćiaries - XVI legislatöra

Provinzia autonoma de Balsan

  • Dai 14.11.2018 aconsiadëssa provinziala/aconsiadù provinzial
  • Dai 03.12.2018 presidënt dla comisciun de convalidité
  • Dai 13.2.2019 comëmber/comëmbra - II. comisciun legislativa
  • Dai 13.2.2019 comëmber/comëmbra - Comisciun speziala por le control dles propostes de mudaziun dl Statut de Autonomia

Regiun Trentino-Südtirol

  • Dai 14.11.2018 aconsiadëssa/aconsiadù dl Consëi regional
  • Dai 21.02.2019 capogrup

Inćiaries - XV legislatöra

Provinzia autonoma de Balsan

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa provinziala/aconsiadù provinzial
  • Dai 22.11.2013 capogrup
  • Dai 10.12.2013 secretêr dla comisciun de convalidité
  • Dai 17.1.2014 al 10.2.2014 comëmber/comëmbra - II. comisciun legislativa
  • Dai 17.1.2014 comëmber/comëmbra - IV. comisciun legislativa
  • Dai 21.1.2014 comëmber/comëmbra - Comisciun speziala por le control dles propostes de mudaziun dl Statut de Autonomia
  • Dai 11.2.2014 al 20.3.2018 vizepresidënt - II. comisciun legislativa
  • Dai 12.2.2014 al 6.6.2016 comëmber/comëmbra - Comisciun por le regolamënt intern
  • Dai 2.10.2014 comëmber/comëmbra - Comisciun d'inrescida (Europäischer Sozialfonds – ESF)
  • Dai 21.3.2018 comëmber/comëmbra - II. comisciun legislativa

Regiun Trentino-Südtirol

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa/aconsiadù dl Consëi regional

Inćiaries tla legislatöra passada/tles legislatöres passades