Contignü prinzipal

Artioli, Elena (Team Autonomie)

Artioli Elena

Nasciuda a Bulsan y chersciuda su te na familia che rejona de plu rujenedes. L pere ie de ravises de Mantova y l’oma vën da na familia sudtiroleja de rujeneda tudëscia. Elena Artioli ie oma de trëi mutons. La ie jita tla politica plutosc tert, ma la ie unida liteda cunseliera de chemun sun la lista dla SVP pra la cumeneles dl 2005. Ne unian nia a una cun l partit n cont di dërc dla persones che crësc su sun de plu rujenedes y per gauja de si purtenienza ala grupa de rujeneda taliana ne ti vëniel nia dat la puscibltà de se candidé la lista dla SVP pra la veles provinzieles dl 2008. Chësta puscibltà àla ntant sce pra la Lega Nord, muvimënt per chël che la vën liteda sciche cunseliera provinziela (regiunela) d’utober dl 2008. Tl 2013 mëtela su la lista zivica Team Autonomia, che mët tl zënter i ideai d’autonomia ndependentmënter dala purtenienza a na rujeneda o a n partit. Pra la veles per l Cunsëi provinziel vëniela liteda cun 2.054 ujes.

Contać
Tel.

0471 946 312 

Fax 0471 946 345
Handy: +39 3 488 151 617 (Claudio Degasperi)
+39 3 337 865 799 (secretariat)        
EMail: elena.artioli@landtag-bz.org
VCard: VCard
Internet: www.teamautonomie.org
Frazion: Team Autonomie

Inćiaries - XV legislatöra

Provinzia autonoma de Balsan

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa provinziala/aconsiadù provinzial
  • Dai 22.11.2013 capogrup
  • Dai 17.1.2014 al 10.2.2014 comëmber/comëmbra - III. comisciun legislativa
  • Dai 21.1.2014 al 10.2.2014 comëmber/comëmbra - Comisciun speziala por le control dles propostes de mudaziun dl Statut de Autonomia
  • Dai 11.2.2014 secretêria - III. comisciun legislativa
  • Dai 11.2.2014 vizepresidënta - Comisciun speziala por le control dles propostes de mudaziun dl Statut de Autonomia
  • Dai 12.2.2014 comëmber/comëmbra - Comisciun interregionala
  • Dai 2.10.2014 al 13.10.2014 comëmber/comëmbra - Comisciun d'inrescida (Europäischer Sozialfonds – ESF)
  • Dai 14.10.2014 presidënta- Comisciun d'inrescida (Europäischer Sozialfonds – ESF)

Regiun Trentino-Südtirol

  • Dai 22.11.2013 aconsiadëssa/aconsiadù dl Consëi regional

Inćiaries tla legislatöra passada/tles legislatöres passades