Contignü prinzipal

XI legislatura (1993 - 1998)

  1. Die Organe - XI. Legislaturperiode (© Copyright: Regionalrat Trentino-Südtirol)
  1. Gli organi - XI legislatura (© Copyright: Consiglio della Regione autonoma Trentino-Alto Adige)

I comëmbri dl ufize de presidënza dal 1993 al 1998

1a pert dla legislazion (dal 1993 al 1996)

Presidënta:
Sabina Kasslatter Mur (dal 14.12.1993 al 13.6.1996)
Vizepresidënt:
Michele Di Puppo (dal 14.12.1993 al 11.2.1994) (1)
Alessandra Zendron (dal 12.2.1994 al 13.6.1996)
Secreters cuestors:
Arthur Feichter
Dr. Michl Laimer (2)
Dr.a Cristina Kury (3)
Hans Berger (4)
Roland Atz (5)

2a pert dla legislazion (dal 1996 al 1998)

Presidënt:
Umberto Montefiori (dal 14.6.1996)
Vizepresidënta:
Sabina Kasslatter Mur (dal 14.6.1996)
Secreters cuestors:
Arthur Feichter
Dr. Michl Laimer (2)
Dr.a Cristina Kury (3)
Hans Berger (4)
Roland Atz (5)

(1) remplazà da Alessandra Zendron do vester unit lità tla Jonta provinziela
(2) gnü lité sciöche assessur provinzial ai 10.2.1944 y á porchël dè les demisciuns dala inciaria de secretêr cuestor por incompatibilité dles dös inciaries
(3) demiscionada ai 3.3.1994 por avëi dè les demisciuns de süa bona
(4) gnü lité sciöche nü secretêr cuestor ai 11.2.1994  impede le dr. Michl Laimer ch'ê gnü lité sciöche assessur provinzial
(5) gnü lité sciöche nü secretêr cuestor ai 3.3.1994  impede la secreteria demiscionada dr.a Christina Kury